Predstavujeme rybárske revíry : Maďarský relax park BerekPríjemné miesto na oddych s rodinou spojený s rybolovom

Berek – rybársky park

Zdravíme všetkých hrdých rybárov! Pred časom sme sa na rybárskom veľtrhu v Brne stretli s majiteľmi súkromného rybárskeho revíru v Maďarskej republike a po dobrom pive a rozhovore sme s nimi nadviazali skvelú spoluprácu. Pred časom nás požiadali o pomoc pri predstavení ich revíru Slovenským rybárom a tak im túto možnosť radi splníme. Nakoľko sme na ich revíry chytali niekoľko dní, musíme potvrdiť, že sa jedná o krásne upravený revír s veľmi peknými a dobre zariadneými  chatkami, skvelým zarybnením a upravenou príjazdovou cestou. Ale to už predbiehame.

Informácie o cenách, zarybnení, podmienkach lovu, gps súradniciach revíru nájdete tu.

Čo je vlastne Berek horgászpark

Aktívny odpočinok s rodinou alebo s priateľmi mimo mesto sa čím ďalej stáva populárnejšou formou relaxu všade vo svete. Ak aj ty holduješ takejto forme relaxu, tieto riadky sú určené práve pre teba.

Revír sa nachádza v oblasti národnýého parku Fertó – Hamsák ktorý sám o sebe tvorí vstupnú - západnú bránu do Maďarska. Ako vo Fertó - Hamságu tak aj v Rábakosz bola rozhodujúcim činiteľom voda. Od roku 2004 sa v oblasti Hovej ktorá je známa aj ako zdroj termálnej vody  začalo na území o rozlohe 35ha budovanie vodného parku. Od roku 2013 sa vodný park rozšíril na volný park pre odpočívanie. 

Prostredie poskytuje pre návštevníkov rôzne možnosti relaxu, usporiadavanie výletov do okolia, programy a ubytovanie pre priaznivcov kempovania. V okolí sa nachádza Fertódiho kaštiel a v Hamságu je pravidelne usporiadavaná výstava živý svet. Možnosti na kúpanie sú v meste Kapuvár ktorý je tiež známy ako zdroj termálnej vody. Ďaľšou možnosťou je aj člnkovanie, turistika, pešie a cyklistické túry v blízskom okolí. Milovníci prírody si vždy nájdu možnosti pre užitie si chvíľ v okolí.

Dobrý prístup k brehu jazera, ticho lesa ktoré blahodárne pôsobí na dušu a možnosť započúvať sa do ticha lesa počas prechádzky. Aj toto sú možnosti ktoré je možné zažiť na území Bereckého rybárskeho parku o rozlohe 3,5 ha.

Rybárčenie a polovanie

Okolie je vhodné aj pre priaznivcov  poľovania ktoré je možné zariadiť aj s pomocou majiteľov rybárskeho parku avšak absolútna priorita je určena rybolovu.


Rybársky park garantuje pre každého rybára či už je začiatočník alebo skúsený rybár bohaté zážitky  pri zdolávaní rýb.

V jazere sa vyskytujú v hojnom počte amury a zdravé kapre nad 10kg ktorých bolo len v minulom roku nasadených viac ako 100 kusov. Jazero je 100% súkromné a prevádzkuje savýlučne pre rybárske účely a preto nie je nutné žiadne štátne rybárske povolenie a rovnako nie je nutné zapisovanie rybárskych úlovkov. (Maďarská republika vyžaduje na niektorých vybraných súkromných jazerách aj štátne povolenie – poznámka autora).

Úlovky, úlovky a ešte raz úlovky...

Toto je asi najoblúbenejšia časť každého rybára a keďže fotky majú občas hodnotu tisíc slov tak si ich radšej pozrite. 


Ubytovanie

V areály parku môžete násjť drevené chatky rovnako ako aj vymedzené miesto na kempovanie. V drevených chatkách vás očakáva príjemné a tiché prostredie spolu s útulným zariadením. 

Vo voľnom parku ponúkame ubytovanie v drevených domoch s plným komfortom a terasou. Počet domčekov postupne rozširujeme no už dnes máme plne zariadené 4ks dvojmiestnych a 3ks štvormiestnych chatiek.Pre účely kempovania ponúkame 15 miest pre stany a karavany pričom ku každému je vedená prípojka pre elektrinu. Ďaľšou možnosťou ubytovania je  prenájom pevne osadeného kempovacieho prívesu na brehu jazera. Pozdĺž brehu jazera je pre ubytovaných hostí 14 vyznačených rybárskych  stanovíšť a pre denných hostí na druhej strane jazera 15 očíslovaných stanovíšť.

Na jazere platí heslo chyť a pusť!
Na jazere je možné uloviť nasledovné druhy rýb: kapor, karas, pleskáč, zubáč, štuka, jalec.
Najlepšie úlovky v roku 2014 : kapor 22 kg, amur 17 kg.

Rybári všetkých krajín, spojme sa! - Hrdý rybár Braňo


Komentáre

meno *

email *

text *

Pláva ryba vo vode? (ochrana proti spamu) *

Váš e-mail nebude zverejnený.