3 výstavy, 850km, výsledok?V uplynulom období sme navštívili výstavy v Brne, Trenčíne a Nitra,prečítajte si ako to dopadlo?

„Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno hobby, ktoré sa volalo rybolov. Tejto záľube sa venovalo mnoho ľudí a tak jedného z nich napadlo, že zorganizuje stretnutie, kde by sa títo ľudia stretávali. Toto sa páčilo ďalsím a tak vznikla prvá rybárska výstava.“


Takže toľko asi k tomu, ako sa rybárske výstavy začali realizovať aj na Slovensku a okolí. Priznám sa, že tento článok som pôvodne nechcel písať, dôvod pre ktorý som sa do neho pustil bola minimálna pozornosť venovaná rybárskej výstave v Trenčíne jedným nemenovaným rybárskym časopisom. Nakoľko som osobne navštívil rybársku výstavu v Trenčíne, následne v Brne a potom aj v Nitre myslím, že je pár vecí o ktoré by som sa chcel podeliť a niektoré, ktoré by som rád „vykričal“ do sveta. 


Trenčín

Mesto módy a dobrého alkoholu...

Takže deň ako každý iný, sprcha, raňajky, ranný sex s priateľkou (toto boli aspoň tie nepodstatné veci zo dňa, ale nedalo mi nepochváliť sa) a potom smer Trenčianske výstavisko na rybársku výstavu.

Prvé prekvapenie ma čakalo keď som prišiel na platené parkovisko výstaviska a milému pánovi v službách SBS bez krku som ukázal poukážku na zľavu zo vstupného, ktorú som vystrihol z už zmieňovaného časopisu vyššie.

Super, páčila sa mu, vraj má pekné farby ale žiaľ nikdy takú nevidel ani a o nej nepočul. Úplná studená sprcha hneď zo začiatku. Takže som použil svoj podrezaný jazyk a ubezpečil ho, že to nie je falzifikát nakreslený dnes ráno a naozaj tá zľava platí. Po prižmúrení oka ma vpustil. Tak hovorím si dobre, za polovičné vstupné a plné parkovné to stálo. No aspoň niečo.


Nebudem vás nudiť obkecávaním nekonečného množstva značiek a produktov, ktoré na výstave boli. Nakoľko určite si každý rybár dokáže predstaviť, že to by sme tento článok vydávali v 15 pokračovaniach po 100 stranách. Veríme, že každá značka si svoje benefity prezentovala na svojej stránke sama. Skôr by som len vyzdvihol pár zaujímavostí s ktorými sme sa na výstave stretli a ktoré boli podľa nášho názoru dostatočne výnimočné na to aby sa o ne podelili.


Neskutočná vôňa všetkých možných dipov, atraktorov, boostrov, boiliesu a peliet bolo to prvé, čo nám udrelo do nosa. Priznáme sa – srdcia nám zaplesali. Skvelá prezentácia a prehliadka rybárskych člnov, kajakov, motorov (jeden dokonca s vrtuľou v akváriu) aj s informáciami ako si spraviť kapitánsky preukaz, profesionálny personál a značné množstvo člnov aj s výstavnými zľavami je niečo čo vzhľadom na rozsah, akým boli tieto produkty zastúpené považujeme za skvelý posun vpred pre hrdých Slovenských rybárov.


Určite potešila prítomnosť značky Fox prezentovanej aj dvojicou angličanov ktorí musím uznať, boli viac ako zhovorčivý. Perfektne sa s nimi dalo pokecať, rovnako aj so Slovenskými chalanmi, ktorí pomáhali pri prezentácii tejto značky na výstave v Trenčíne. Znovu je potešujúce vidieť stúpajúcu profesionalitu v oblasti rybolovu na Slovensku.


Veľmi nás potešila prítomnosť chalanov zo slovenskej značky Vagasky Lures (viac o značke sa dočítate tu), dokonca zakladateľa Maroša Vagaszkého osobne. Držíme sa názoru, že keď sme schopný podporovať Slovenské potraviny, mali by sme dokázať podporiť aj rybárske výrobky produkované v našich končinách hlavne pokiaľ sa jedná o poctivú ručnú výrobu.


Michal Jiran nám predstavil Deeper – sonar spárovateľný s mobilným telefónom o ktorom sme Vám priniesli aj článok. Znovu, perfektná prezentácia mladého človeka a veľmi užitočnej rybárskej pomôcky ktorá nestojí tisíce eur a neprivedie Vašu rodinu na mizinu.


U nás málo známy český E-shop R-Spektore skvelo zaujal ponúkanými medovníkmi. Priznáme sa, že takáto forma nenásilnej a neagresívnej reklamy je podľa nás príjemnejšia než nekonečné zástupy banerov, o ktoré sme zakopávali na každom kroku po celej výstave. Tak isto ako keď sme kupovali podberák od chalanov z Pelzeru a mali pocit, že ak sa s nimi budeme ešte chvíľu vykecávať tak nám aj nalejú :) Čo nás ako chlapov určite potešilo bolo, že skoro v každom stánku pri predaji asistovala nejaká slečna. Zároveň nás to do istej miery mrzí nakoľko je zjavný stále silnejúci tlak pri komercionalizácii a propagácii rybárskych značiek. Určite pozdravujeme slečnu z rybárskeho časopisu Kapr a kaprí svet. Bolo zaujímavé, že pri stánku Karl Nikl, všetci predajcovia hrdo prezentovali svoje značky tričkami s firemnou potlačou až na Karla osobne ktorý bol „v civile“.

Aby sme ale nehovorili len o pozitívach výstavy, tak nás naozaj zarazila prítomnosť letákov ponúkajúcich preparáciu rybých hláv.  Toto si myslím, že organizátory mohli odpustiť , občas o euro menej vo vrecku je vo svojej podstate viac.

Čo sa týka celkového hodnotenia rybárskej výstavy, tak nás veľmi príjemne prekvapila, síce budovy v ktorých bola výstava organizovaná zažili aj lepšie časy, ale čo pre nás pripravili značky nás viac ako potešilo a trúfneme si povedať, že sa začíname blížiť k západným štandardom.


Brno.

Hlboký zármutok. Nakoľko sme v Brne boli aj minulý rok, mali sme voči tejto výstave očakávania. Žiaľ, zostali nenaplnené. Uvedomujeme si, že krátko pred Brnom sa uskutočnila najväčšia Česká rybárska výstava  na Pražskom výstavisku, no aj tak úroveň v porovnaní s minulým rokom klesla o polovicu. Absencia drvivej väčšiny značiek zachraňovali eshopy, ktoré sa snažili predávať tovar a aj keď chalani od LK baits boli fakt ústretový, žiaľ na výstave sme sa nestretli s ničím, kvôli čomu by sme sa sem budúci rok mali vrátiť. Jednu drobnosť si ale neodpustíme a to, že sme sa zase stretli so značkou Vagasky Lures a zase s Marošom. Je skvelé keď sa Slovenskej ručne vyrábanej značke začína dariť aj u našich Českých bratov.Po minuloročnom úspechu keď sa nám podarilo odfotiť Jakuba Vágnera sme žiaľ mali tento rok objektív vytiahnutý zbytočne. Jedno pozitívum však musíme vyzdvihnúť, aj keď je muškárčina málo preferovaná lovná technika, pri prednáške o základoch lovu rovnako ako aj o možnosti vyskúšať si nahadzovanie s muškárskym prútom sme museli uznať, že na love touto technikou je niečo famózne.

Nitra.

Nie, prečo, prečo sme sem išli. Nitriansky rybársky veľtrh nás skutočne sklamal. Roky keď sa na túto výstavu oplatilo ísť sú davno preč. Jedna jediná hala, zastúpenie dvoch značiek a niekoľkých e-shopov bolo všetko čo tento veľtrh priniesol. Značka Mivardy bolo asi to jediné čo rybársku výstavu zachránilo. Jediné pozitívum čo sme ako tak na výstave našli bola neskutočná práca Jaroslava Hellera a jeho detského rybárskeho krúžku. Je to človek pred ktorým skladáme dole klobúk za prácu ktorú venuje spájaniu detí a rybolovu.

Čo dodať na záver, Trenčín super, Brno sme prežili, Nitru sme neprežili...

Hrdý Rybár Braňo.

Keďže sme spravili cez 500 fotografii a všetky sa nám sem nepomestili, albumy sú umiestnené na Flickr, odkaz na jednotlivé akcie nájdete nižšie. :)

TRENČÍN
BRNO
NITRA Komentáre

meno *

email *

text *

Pláva ryba vo vode? (ochrana proti spamu) *

Váš e-mail nebude zverejnený.